2025. január 22., szerda

90%

Bizonyos statisztikai adatok elképesztenek. Emlékszem, mennyire meglepődtem, amikor hallottam, hogy Fro-ban évente 40 ezer könyv jelenik meg (nem példányszám, hanem ennyi különböző című könyv). Nem is az érdekel, hogy mindegyiknek akad-e olvasója, hanem hogyan veszi rá magát valaki arra, hogy ebbe a versenybe szerzőként beszálljon?

Vagy hogy a világon hárommilliárd Facebook-előfizető él. Te jó ég. Sajnos én is bele vagyok számolva, pedig évek óta nem nyitottam meg a Facebook-fiókomat. Csak éppen nem sikerül megszabadulnom tőle.

Meg hogy régebben a lakosság 80%-a élt, ma pedig csak 3%-a él mezőgazdaságból. Pedig sokkal többet eszünk, sokkal többen vagyunk. De hát logikus: ma már ipari eszközökkel állítják elő a tojást, répát és a tejet stb.

De a legutóbb a Boni tankönyvében akadtam egy olyan meglepő adatra, amit nem tudtam volna még csak megtippelni sem: a világ népességének 90%-a az északi féltekén él

Ehhez nincs sok hozzáfűznivalóm, talán csak annyi, hogy egy ilyen szép, szimmetrikus síkidomon, mint a gömb, ennyire össze-vissza vagyunk elosztva. Míg mi itt szorongunk, addig a másik oldalon ott az a sok tér és víz!

3 megjegyzés:

  1. Bocsánat, de nem előfizető, hanem felhasználó (van valóban fizetős verziója is, én például azt használom, mert nem bírtam elviselni a millió reklámot).

    VálaszTörlés
  2. Most akkor itt megragadnám az alkalmat megkérdezni, hogy Fro-ban nem kell már csak azért is FB felhasználónak lenni, hogy az ember a gyerek iskolai dolgairól, vagy a gyerekorvos rendeléséről, vagy kb 100 másik amúgy fontos infóról (szerelőkeresés, gyerektémák, egészségügy, dolgok beszerzése, stb) értesüljön? Mert a Facebook szerintem pont nem alkalmas erre, de mégis itt mindenre FB csoport van. Hogy működik ez nálatok?

    VálaszTörlés
  3. Nics benne a földrajzkönyvben hogy a szárazföld hány %-a van az északi féltekén? Én sem gondoltam volna ezt az arányt. Meglepő. Főleg hogy van az a sok lakatlan terület, de ugyanakkor Ázsia nagy része végülis oda esik.

    VálaszTörlés