Nem értem, hogy manapság, amikor már semmit sem lehet mondani (rádióban hallottam pl. ezt a körülményeskedő PC kifejezést: túlsúllyal ÉLŐ emberek), akkor hogyan juthat eszébe egy osztályfőnöknek a következő:
Az utolsó előtti tanítási héten (azaz most) osztályfőnöki órán a gyerekek szavazhattak egymásra az alábbi kategóriákban: a legpontosabb, a legkevesebbet késő, a legtöbbet jelentkező, a legdivatosabban öltözködő, a legtöbbet dumáló, a legokosabb stb. gyerek, ill. a legjobb gyerekpáros. Más is volt még gondolom, de Boniból csak ennyit tudtam kihúzni.
Egyrészt teljesen le vagyok döbbenve ezen a megbélyegzésen, amely ellen amúgy az iskola tűzzel-vassal küzd. Mi az, hogy legokosabb gyerek?? Ilyen nincs, mindenki tudja, hogy az okos jelző mennyire relatív és sokszínű és mérhetetlen. Másrészt az „óra alatt a legtöbbet dumáló” kategóriával például pozitívnak állítják be azt a tulajdonságot, amiért amúgy egész tanévben a megrovás jár. Harmadrészt pedig mert 15 kategória volt és 30 gyerek, tehát volt olyan, akinek nem jutott semmiféle címke.
Annak a kisfiúnak volt igaza, aki mindenféle hülyeségeket írt be, pl. Kylian Mbappé, a saját nevét mindenhova, meg a tanárnőét...
Másik döbbenetem, hogy az iskolai angolversenyen az első helyezett egy iPhone-t nyert!! Még szerencse, hogy ez nem Boni volt. Mi annak idején még könyveket kaptunk az év végén, és szerintem most még inkább az lenne az iskola feladata, hogy kijelölje a színvonalat, az értékeset, a maradandót.
Apropó, könyvek: a franciatanárnő azt javasolta a gyerekeknek, hogy mivel délután nem kell bejárniuk a suliba, használják ki jól az így felszabadult idejüket, és nézzenek meg minél több klasszikus filmet.


