Teljesen rákattantam a mesterséges intelligencia képgeneráló funkciójára. Mit szépítsek: soha nem éreztem magam ennyire kreatívnak. Valószínűleg mert soha nem is voltam túlzottan kreatív. Ezek a feladatok, amikor vizuális nevelés szakra jártam (első szakmám, soha nem dolgoztam benne), folyton fejtörést és szenvedés okoztak, egyrészt mert soha nem volt semmi épkézáb ötletem, másrészt mert a kivitelezésben is béna voltam, legalábbis a célként kitűzött végeredményhez képest. Ha akkor létezett volna GPT, lehet hogy könnyebben átlendültem volna az első számú problémán. Az elmúlt hetekben annyi képet, fotót és mintát gyártottam, mint eddigi életemben soha. Régi Boni-rajzokat túrok fel, hogy felhasználhassam őket, színskálákat böngészek, lépten-nyomon virágokat fotózok, sőt, a gyerekkori bélyeggyűjteményemet is előszedtem. Készítettem egy képet pl. azokból a mongóliai bélyegekből, amit anno annyira szerettem nézegetni.
Le vagyok nyűgözve, hogy mikre képes a mesterséges intelligencia. Jobban rajzol, mint amennyire fordít, pedig fordítani is baromira jól tud. Kicsit elkeserítő, hogy azok az értékek, amelyeket Boninak próbálunk átadni (tudás, fegyelem, logikus és kritikus gondolkodás), esetleg jövőre már nem is lesznek értékek, mert az AI úgyis jobb bennük.
Addig is íme néhány végtermék:
Boni egy nyári napon – Picasso stílusában. Érdekes, nem mindig engedélyez személyeket felismerhetően megrajzolni, máskor nincs problémája vele.
Miró-féle papucsállatkák
Art deco plakát az uszodánkról
Hú, de jók! Milyen felületet használsz?
VálaszTörlésChatGPT 4
TörlésHú, klasszak és döbbenetesek ezek a képek! ChatGPT a kedvenc témám tanárként is egy éve, pro és kontra. Most teleírhatnám a kommentboxod, de visszafogom magam. :) A munkádban is használod a ChatGPT-t? A munkatársaid? Boni kortársainál az iskolában mennyire van ez már jelen?
VálaszTörlésÉn: a magánéletemben igen, a Google helyett használom gyakran (gyors kereséshez) vagy ötleteléshez. A munkámban is (ha nem jut eszembe egy szó pl), de ott egy másik neurális gépi fordítást használunk már évek óta (úgy rémlik, már a Covid előtt óta), ami szintén nagy nyelvi modellen alapul.
TörlésBoni: sztem a suliban semennyire nincs jelen még. Vannak neki otthon megirandó házijai. Legutóbb pl. fogalmazás franciából: fejezd be Odüsszeusz történetét úgy, hogy még egy plusz próbát kell kiállnia, mielőtt hazatér, homéroszi jelzők használatával, illetve egy PPT-prezentáció az elektromos autókról egy másik órára. Fogalmam sincs, mennyire használták a gyerekek ehhez ChatGPT-t! Sok gyereknek van már mobilja, szóval nem tudom. De érdekes lenne belelátni!
Tamko, a színeket hogy határozod meg neki? Mit tud kezelni, hexadecimálist vagy rgb-t? Mert én próbáltam szövegesen körülírni színeket, de nem nagy sikerrel színezett. :)
VálaszTörlésEgyébként ez az egész tényleg így van, ahogy írtad, szenzációs is, hátborzongató is.
Hú, jó kérdés! Nekem is gondjaim vannak a színekkel, főleg a fehérrel - nem nagyon akaródzik neki fehér háttért csinálni, érdekes. Amúgy fel szoktam neki tölteni színmintát :))) amit vagy sikerül fotózni, vagy a netről töltök le. Ahhoz viszont általában tartja magát.
Törlés(A ChatGPT saját bevallása alapján hexadecimálist és rgb-t is tud kezelni, épp most kérdeztem meg tőle :)))
Köszi, akkor hexával fogok próbálkozni, csak egyelőre elértem a képlimitet, pár óra múlva engedi újból. Kíváncsi vagyok. :)
TörlésMi használjuk cikkekhez a munkahelyemen, alapnak, mankónak kb. 1.5 éve. Jó pár hónapig nem használtam, majd nemrég beteg lettem eléggé, asztmás roham stb. és kikérdeztem egy új gyógyszerről és rosszullétről. Ledöbbentem mennyit fejlődött és tanult ez idő alatt, mivel sokan beszélnek vele, mindenkitől tanul, érdeklődött, biztatott, infókat adott, kedveskedett, hogy kissé ijesztő volt.
VálaszTörlés