A házidokim tanácsára ma reggel négyszeres adagot vettem be a szokásos gyógyszeremből, majd megnyugodva visszafeküdtem és vártam a Csodát, mert azért mégiscsak négyszeres adag, ugye. Nem történt semmi, délig továbbra is ugyanúgy fájt, mint tegnap (azaz moccanni sem bírtam).
Utána pár kommunikácitechnikailag elképesztő e-mailt váltottam Zsomborral. Mármint nem én voltam elképesztő, én szemantikailag valid üzeneteket küldtem, amire ő grammatikailag korrekt, ám jelentéstanilag elemezhetetlen válaszokat írt, kérdéseimet viszont minden egyes alkalommal konokul ignorálta. Például arra kért, hogy délután mégiscsak vonszoljam be magam elvégezni a munkámat, majd ugyanakkor azt is írta, hogy nehogy bejöjjek. Végül leleményesen azt választottam, hogy itthon maradok, és vessen magára az, aki nem tud értelmesen kérni. Még tegnap felajánlottam neki, hogy megadom a számítógépem jelszavát, hogy le tudja halászni a gépemről a már lefordított két oldalt (nem szívesen adtam volna meg, pedig megbízom benne). Mára kiderült, hogy lefordította újból azt a részt. Hát most sajnáljam?
Nem is tudom, el fogunk-e tudni indulni holnap. Pedig minden össze van csomagolva, ruhák kimosva, ajándékok megvéve, lakásban a fűtés bekapcsolva, de főleg: programok lefixálva. Azt hiszem, mára már megszereztem a kellő rutint abban, hogyan lehet mindenkit végiglátogatni, programokat csinálni, pihenni és ügyintézni két hétben. Miközben mindenkire jut idő és Z. nem unatkozik.
A titka szerintem az, vagyis nekem legalábbis az jött be, hogy a lehető legtöbb dolgot előre leszervezek. Ettől úgy néz ki az azsendám, mint egy miniszteré, és van is olyan érzésem, hogy megérkezés után nincs már semmi másra idő, mint végigjárni a különböző helyszíneket, a véletlen események teljes kizárásával – de valamit valamiért. Aztán: naponta max. két dolog, különben rohanássá válik a pihenés és kötelezően teljesítendő feladatokká minősülnek le a szimpatikus programok. Ez is olyan, mint az embriók: a minőség fontosabb a mennyiségnél (á, nem szűkült be a gondolkodásom!). Bizonyos dolgokat pedig nem szabad erőltetni. Például régebben minden indulás előtt az a naív kényszerképzetem volt, hogy 1) most majd lesz időm kétnaponta kiolvasni egy könyvet 2) el tudok menni végre shoppingolni. Aztán pont ezek a dolgok maradtak ki mindig, és mostanra annyi változott a helyzet, hogy ez nem frusztrál halálra. Azt is el kell felejteni, hogy fél év lemaradást be lehet hozni két találkozással. Ha az ember tényleg tartani akarja a kapcsolatot valakivel, tapasztalatom szerint két hajszolt tali nem elég erre. Folyamatos e-mailváltás és telefonálás szükségeltetik ehhez, az otthon töltött időszakokon kívül is.
Erre a tél szünetre a következőket terveztem be: három koncert, két masszírozós szeánsz (mmmm), egy kiállítás, egy kirándulás, egy scrabble-parti, egy WAMP, egy riasztószerelő, egy ügyvéd (pffff), és persze a szüleim, könyvesbolt, Z. kedvenc helyei, és azért mégiscsak megpróbálok a lehető legtöbbet olvasni. A hagyományos usziprogramot a húgommal viszont sajna elfelejthetem, hacsak meg nem táltosítanak ezek a modern farmakológiai találmányok (szorozva néggyel).
Ó, remélem el tudtok indulni, persze főleg azért, hogy jól legyél végre, de azért is, mert tudom, hog milyen csudijó az egész "I'll be home for Christmas"-hangulat, évekig éltetett ez, az első hidegebb őszi naptól kezdve agészen addig, amíg otthon átléptem a pici gyerekkori szobám küszöbét... :)
VálaszTörlésóó, köszi!! Majd írjál erről a blogodban, jó?
VálaszTörlésmár egyébként jobb, most éppen viszont aludni nem tudok, pedig holnap, ha minden igaz, fél 5kor kelünk. Már nem is érdemes lefeküdni, ugye? :)